"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Z pewnością każdy z nas chciałby przeżyć niesamowite wesele.

Dlatego powinniśmy dużo wcześniej zająć się jego organizacją. Tylko w ten sposób dokładnie zaplanujemy wszystkie elementy tego tak ważnego wydarzenia.

Oczywiście na początku warto zarezerwować miejsce, w którym będzie przebiegać cała nasza uroczystość. Może to być specjalny hotel na wesele w Chorzowie. Sprawdźmy dokładnie, ile pokoi znajduje się w takim pensjonacie. W końcu musimy zapewnić komfort oraz miejsce do spania wszystkim swoim gościom. Dlatego postawmy na hotel z dużą liczbą miejsc noclegowych. Najlepiej będzie, jeśli zaoferuje nam on pokoje przeznaczone dla różnej liczby osób. Dzięki temu na pewno zadowolimy naszych gości. Pamiętajmy również, że cała organizacja wesela w Chorzowie może stać się bardzo przyjemna. W końcu to my sami będziemy decydować o różnych dekoracjach i strojnych elementach. Udekorujmy więc całą salę weselną według własnego gustu i stylu. Jeśli cenimy sobie klasykę, postawmy na eleganckie dodatki w bieli. W ten sposób cała sala weselna zyska jednolity, wytworny wygląd. Następnie możemy przejść już do wyboru odpowiedniego menu. Restauracja hotelowa na pewno zaoferuje nam mnóstwo, wspaniałych potraw. Postawmy więc na różnorodne dania. W końcu nigdy nie mamy pewności, co tak naprawdę przypadnie do gustu naszym gościom. Dlatego zdecydujmy się na podanie zarówno potraw mięsnych, jak i tych lżejszych np. sałatek. W ten sposób na pewno przygotujemy wyjątkowe wesele, które zadowoli wszystkich gości.

W obiektywie

turystyka

podróże

wyprawy

hotele