"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Wypalanie filtra cząstek stałych dpf, czyszczenie dpf czy też usuwanie filtra cząstek stałych to usługi, które bez wątpienia znajdują wielu nabywców.

Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ gros osób użytkuje diesle, a te, niestety, posiadają owe nieszczęsne filtry dpf, które po pewnym czasie po prostu wysiadają.
W niektórych pojazdach możliwe jest czyszczenie dpf i wówczas żywotność tej jakże ważnej części w samochodzie, zostaje jeszcze przedłużona. To istotna naprawa, bo dzięki niej można nadal jeździć danym samochodem. Warto w tym miejscu nadmienić, że swego rodzaju czyszczeniem dpf jest też wypalanie filtra cząstek stałych dpf. W wielu warsztatach samochodowych tego typu usługi są dostępne i każdy, kto tylko potrzebuje pomocy w tym zakresie, może ją tutaj uzyskać. 
Skoro już został wywołany temat diesli, warto chwilę się przy nim zatrzymać. Otóż, ten rodzaj silników od zawsze miał swoich zwolenników i tak chyba pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Przemawia za nimi to, że zużywają one mniej paliwa w porównaniu z benzynowymi. To nie jest bez znaczenia w naszej rzeczywistości, bo ceny paliw są jednak wysokie w stosunku do zarobków. 
Poza tym, w ogólnym rozrachunku, olej napędowy wychodzi nieco taniej niż benzyna. W każdym razie, każdy ma jakieś swoje preferencje i upodobania jeśli chodzi o kwestie motoryzacyjne i trudno byłoby tutaj kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać, ale warto pewne rzeczy wyeksponować, choćby po to, żeby poszerzyć swoją wiedzę.  
Zatem, jaki samochód lepiej kupić: benzynowy czy może jednak diesla? A może już czas, żeby postawić na coraz popularniejsze auta hybrydowe? Czemu nie? To bez wątpienia samochody przyszłości i warto chyba iść w tym kierunku, bo to dobre rozwiązania.

W obiektywie

wypalanie filtra cząstek stałych dpf

czyszczenie dpf

usuwanie filtra cząstek stałych