"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

tanie noclegi w Krakowie

Podróżowanie

Lato oraz zima w prawie każdym państwem wiąże się z ożywieniem gałęzi gospodarki, jaką jest turystyka. Można to zaobserwować zwłaszcza w państwach typowo turystycznych, takich jak Hiszpania, Francja, Włochy, Chorwacja, Grecja, itd. Tego typu opcje są zarezerwowane dla osób, które mogą pozwolić sobie na wydatek w granicy kilku tysięcy, aby udać na tego typu wakacje. Pozostałymi opcjami są oczywiście wyjazdy w obrębie państwa, w którym się mieszka, na kilka lub kilkanaście dni. Tanie podróżowanie dotyczy przede wszystkim uczniów i studentów, Wejdź

Podróżowanie

Podróżowanie Wejdź