"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

szczyrk

Jak znaleźć dobry nocleg w górach?

gór, nieco bliżej centrum miejscowości, gdzie będziemy mogli korzystać z uroków miejscowej karczmy i regionalnych atrakcji, czy też tuż obok wyciągu narciarskiego lub przy starcie tras turystycznych? Dość istotne będą też dodatkowe usługi oferowane przez nas ośrodek - czy będziemy mogli skorzystać z wypożyczalni rowerów, albo czy gospodarze mają możliwość zorganizowania góralskiego kuligu z ogniskiem? Dla Wejdź

Jak znaleźć dobry nocleg w górach?

Jak znaleźć dobry nocleg w górach? Wejdź