"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Coraz częściej można zaobserwować tendencję, iż na wakacje jeździmy samochodami, a nie latamy samolotami, czy podróżujemy pociągami.

Wynika to głownie z faktu naszego przyzwyczajenia do tego środka lokomocji, a także wolności, którą daje podróżowanie samochodem - nie ma ścisłych godzin odlotu i przylotu, a także ściśle określonych tras. Jedynymi rzeczami, które nas ograniczają przy jeździe samochodem jest oczywiście nas czas i paliwo.

Wakacje i samochód
Już za kilka tygodni zaczynają się wakacje - okres wzmożonych wyjazdów wypoczynkowych i licznych przerw w pracy. Niemal każdy pracownik czeka na ten czas w roku, aby choć przez dwa tygodnie móc cieszyć się upragnionym urlopem. Jeżeli podjęliśmy decyzję o jeździe na wakacje samochodem, to warto zastanowić się, czy nie lepiej skorzystać z usług wypożyczalni aut. Wynajem samochodu ma wiele zalet - nie musimy martwić się o kradzież własnego samochodu (samochód z wypożyczalni jest przeważnie ubezpieczony), o możliwe awarie (możliwość wypożyczenia samochodu z pakietem assistance), czy wreszcie to, że może być on znacznie większy i wygodniejszy niż nasz miejski samochód do codziennych podróży między domem, a sklepem.

Co istotne, w większych sieciach wypożyczalni możemy odebrać samochód w jednym mieście, a oddać go w innym. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy pojechali wypożyczonym samochodem nad polskie morze, a następnie wrócili do domu rowerami.

Wyjazd zagraniczny
Wyższość wynajmu samochodu na wakacjach widoczna jest jednak przede wszystkim podczas podróży zagranicznych. Wynajęcie samochodu na miejscu jest z reguły wielokrotnie bardziej opłacalne od podróży własnym samochodem. Nie potrzebujemy przecież samochodu w momencie, kiedy mamy zamiar spędzić cały dzień na plaży, bądź gdy zwiedzamy najbliższe otoczenie. Samochód podczas wyjazdów zagranicznych, zwłaszcza tych dalszych, gdzie biura podróży oferują transport samolotem, przydaje się tylko podczas kilku dni. Czy warto się zatem męczyć z pokonywaniem dwóch tysięcy kilometrów własnym samochodem, aby mieć jedynie świadomość, że to nasz własny samochód? Nie bójmy się wypożyczalni aut. Niemal każda wypożyczalnia samochodów, czy to http://www.q24wypozyczalnia.pl czy zagraniczna, oferuje do wynajmu samochody ubezpieczone. W razie wypadku to nie na nas ciążą koszty naprawy.

W obiektywie

turystyka

podróże

wakacje

wynajem samochodu