"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Przerwa zimowa to czas, w którym nie tylko dzieci mają chwilowe wakacje i odpoczynek od szkoły, ale również dorośli, mogą zaplanować sobie urlop, uwzględniając wyjazdy i atrakcyjne podróże zagraniczne.

Zima, pomimo swoich niedogodności pogodowych, przy odpowiednim stroju i pozytywnym nastawieniu jest porą roku, która wiąże się z wieloma atrakcjami. Atrakcje te są niezwykle korzystne i bardzo przyjemne, zwłaszcza gdy spadnie śnieg i stoki górskie oraz niewielkie pagórki podmiejskie stają się idealnym miejscem do zabaw narciarskich i saneczkowych.

Czas spędzany z rodzicami w te zimowe dni jest szczególnie ważny i atrakcyjny dla dzieci, dlatego też warto poświęcić kilka chwil, aby sprawić im tę przyjemność. Przerwa zimowa jest bowiem jedynym czasem w roku, który charakteryzuje się takimi możliwościami pogodowymi i towarzyszącymi im czynnikami. Wiele rodzin właśnie na ten czas planuje swoje wakacje i urlopy, planując przygodę narciarską i wyjeżdżając na stoki górskie rodzime lub zagraniczne. Jednym z minusów jakich możemy spodziewać się na polskich stokach jest bez wątpienia brak śniegu w przypadku mało srogiej zimy. Dlatego też wielu miłośników tego rodzaju przedsięwzięć poleca Tyrol.

Narty w Tyrolu stanowią przedsięwzięcie godne uwagi i są bez wątpienia bardzo atrakcyjną opcją urlopową. Wyjazdy narciarskie i wynajem apartamentów w Alpach cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że często obserwuje się brak miejsc w kurortach najbardziej popularnych i najbardziej atrakcyjnych pod względem sportów zimowych.

Wybierając się na wyjazd na narty do Austrii warto jednak dobrze przeanalizować wszystkie dostępne propozycje i wybrać te, które najsilniej odpowiadają naszym możliwościom i wymaganiom. Narty w Tyrolu mogą bowiem stać się zarówno piękną i niezapomnianą przygoda, jak i pełnym utrudnień, niedopracowanym w szczegółach urlopem. Wszystko zależy od tego na ile będziemy przygotowani do tego wyjazdu, również w zakresie znajomości miejsc w których możemy dokonać wypożyczenia sprzętu czy jakichkolwiek innych pokrewnych działań tego typu.

W obiektywie

podróże

wyprawy

urlop