"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

prolife

Ruchy prolife

większej ilości ruchów walczących o prawo wyboru. Obie strony mają argumenty, których zacięcie bronią. Jednak niezaprzeczalnie potrzebny w tej kwestii jest dialog. Przekonanie kogokolwiek do zmiany zdania wydaje się niemal niemożliwe. Z uwagi na to dla wielu jedynym wyjściem jest zawarcie kompromisu. Ochrona życia nienarodzonego jest możliwa. Jednak wszelkie zmiany powinny być dokładnie przedyskutowane przez różne środowiska i wprowadzane stopniowo. Należy pamiętać, że nie można narzucać nikomu swoich Wejdź

Ruchy prolife

Ruchy prolife Wejdź