"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Ostatnio spora ilość firm zaczyna powoli bankrutować i upadać.

Wbrew pozorom dzieje się tak nie tylko z tymi najmniejszymi i nieznaczącymi zbyt wiele na rynku działalnościami, gdyż nawet ogromne zakłady przemysłowe miewają teraz podobne problemy. 
To one właśnie powinny zrobić wszystko, by zacząć oszczędzać i jednocześnie podnosić systematycznie swoje dochody. A jak takie cele mogą osiągnąć? Wbrew pozorom nawet najzwyklejsze i wydawać by się mogło nic nieznaczące pianki polietylenowe mogą pomóc każdemu zakładowi w osiągnięciu wyżej wymienionych celów. Dlaczego? Ponieważ mają one wiele przeróżnych zastosowań, dlatego dysponując nimi, da się je wykorzystywać przy różnorodnych pracach. Nie trzeba zatem pobierać materiałów od różnych firm, co byłoby dość kosztownym rozwiązaniem. Lepiej od razu zaopatrzyć się w większą ilość klasycznej polietylenowej pianki, uzyskując wtedy na nią solidny rabat. 
Takie działania naprawdę pomagają w oszczędzaniu. Warto też zacząć stosować nowoczesne urządzenia, które skutecznie zastępują ludzkie dłonie. Dwie maszyny do pakowania mogą zamienić kilkudziesięciu pracowników, dlatego mając je, nie trzeba zatrudniać dodatkowych osób do swojej ekipy. A jak wiadomo - każdy nowy pracownik zmusza zakład do wydawania kolejnych pieniędzy. 
Oczywiście rządy polskie zachęcają zakłady przemysłowe do tego, by oferowały one ludziom nowe miejsca pracy, jednak takie działania dla nich samych nie zawsze są korzystne. Czasem bardziej opłaca się więc zainwestować w nowoczesną maszynę.
Więcej szczegółów o piankach polietylenowych: http://pksystem.com.pl/pianki-polietylenowe

W obiektywie

maszyny do pakowania

pianki polietylenowe