"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Lato oraz zima w prawie każdym państwem wiąże się z ożywieniem gałęzi gospodarki, jaką jest turystyka.

Można to zaobserwować zwłaszcza w państwach typowo turystycznych, takich jak Hiszpania, Francja, Włochy, Chorwacja, Grecja, itd. 
Tego typu opcje są zarezerwowane dla osób, które mogą pozwolić sobie na wydatek w granicy kilku tysięcy, aby udać na tego typu wakacje. Pozostałymi opcjami są oczywiście wyjazdy w obrębie państwa, w którym się mieszka, na kilka lub kilkanaście dni. 
Tanie podróżowanie dotyczy przede wszystkim uczniów i studentów, a także osób, które dopiero rozpoczynają pracę i nie zarabiają dużo. Dlatego też, warto rozważyć podróże pociągiem, autobusem, autostopem, ale ostatnia opcja wymaga dużo ostrożności i odwagi. Bilety na tego typu środki komunikacji są dosyć tanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę zniżki dla studentów, itp. Do najczęściej odwiedzanych miast należą Warszawa, Kraków, Zakopane, a także wiele miast nadmorskich. Jeśli planujemy wycieczkę dłuższą niż jeden dzień, pod uwagę należy wziąć miejsca do spania. Wpisując w wyszukiwarkę frazy typu hostel w Krakowie, Gdyni, noclegi Kraków, Warszawa, hotel Wrocław otrzymamy wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. 
W większych miastach, tanie noclegi w Krakowie, Łodzi czy Poznaniu nie są nowością dla nikogo, a ponad to cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w sezonie. Ich wynajęcie bowiem jest bardzo proste, często możliwe przez internet, na kilka dni przed przyjazdem.
Będąc na wycieczce zwiedza się przeważnie rynek, kościoły, a także odwiedza najpopularniejsze kawiarnie i restauracje, aby zjeść posiłek i dalej ruszać w drogę.

W obiektywie

hostel w Krakowie

noclegi Kraków

tanie noclegi w Krakowie