"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

noclegi Kraków

Podróżowanie

a także osób, które dopiero rozpoczynają pracę i nie zarabiają dużo. Dlatego też, warto rozważyć podróże pociągiem, autobusem, autostopem, ale ostatnia opcja wymaga dużo ostrożności i odwagi. Bilety na tego typu środki komunikacji są dosyć tanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę zniżki dla studentów, itp. Do najczęściej odwiedzanych miast należą Warszawa, Kraków, Zakopane, a także wiele miast nadmorskich. Jeśli planujemy wycieczkę dłuższą niż jeden dzień, pod uwagę należy wziąć miejsca do spania. Wpisując w wyszukiwarkę frazy typu Wejdź

Podróżowanie

Podróżowanie Wejdź