"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Ze względu na to, ze jesteśmy bardzo pracowitym narodem, musimy myśleć dużo o odpoczynku, który jest bardzo ważny dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu.

Każdy lekarz zaleca, dużą ilość snu, drzemek i odpoczynku. Niestety nie każdy Polak, może sobie na to pozwolić. Nie jeden z nas pracuje na dwa etaty i jeszcze dodatkowo musi zająć się domem i czasem dziećmi. Okres wakacyjny jest najlepszym momentem na to, aby wyjechać i przez kilka tygodni zapomnieć o pracy i obowiązkach.

Nie każdego z nas stać jednak na wakacje ale Ci których stać mogą dziękować Bogu że mają na tyle dobrze płatną pracę, że mogą sobie pozwolić na kilka dni urlopu. Polscy turyści wyjeżdżają w różne strony naszego kraju. Jedni wybierają Mazury inni góry a jeszcze inni Morze. I właśnie nasze wybrzeże jest jednym z najbardziej obleganych miejsc przez urlopowiczów w Europie. Każdy kto ma zamiar wybrać się nad morze powinien sprawdzić ile kosztują noclegi nad morzem. Kwoty, które oferują właściciele prywatnych firm są bardzo zróżnicowane i dla każdego z nas, znajdzie się miejsce.

Pomimo tego, że należymy do Unii Europejskiej, jesteśmy wciąż biednym krajem, w którym obywatele liczą każdą złotówkę. Są jednak i tacy, którzy nie muszą się bać o zbyt małą ilość funduszów w budżecie domowym. Dla takich ludzi czekają apartamenty nad morzem, które kuszą wielu z nas. Niestety nie czekają na wszystkich. Najlepszą sytuację mają właściciele prywatnych przedsiębiorstw, którzy wynajmem apartamentów załatwiają czasem wczesną wiosną, by zarezerwować jak najlepszy w wybranym mieście.

Jednym z najbardziej obleganych miast przez polskich przedsiębiorców jest Jastrzębia Góra. Nie od dzisiaj wiadomo, ze apartamenty w Jastrzębiej Górze są bardzo opłacalne pod wieloma względami. Dla turystów, których nie stać na wynajem willi, czekają kwatery nad morzem, które są tańsze. Najlepiej wybierać kwatery prywatne, ponieważ są one najlepiej zadbane, ze względu na strach przed opinią klientów. Marketing i dobra opinia jest potrzebna także w turystyce, dlatego tak wiele usług jest wykonywanych starannie.

W obiektywie

turystyka

podróże

jastrzębia góra

noclegi

pensjonat