"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Każdy chciałby od czasu do czasu wybrać się na egzotyczne wakacje, odpocząć od codzienności i przeżyć coś wyjątkowego.

Niestety egzotyczne kierunki przeważnie są bardzo drogie, a wiadomo, że polscy turyści nie należą do najbogatszych. Na szczęście, nie oznacza to, że są skazani wyłącznie na krajową turystykę lub wypady do pobliskich krajów. Istnieją też odległe i egzotyczne kraje, które dostępne są za całkiem niewielkie pieniądze. Jednym z nich jest Tajlandia.

Kraj ten położony jest w Azji południowo - wschodniej i panuje w nim tropikalny klimat. Ciepło jest przez cały rok, co sprawia, że na pogodę ciężko będzie narzekać (chyba, że ktoś źle znosi upały). Bez wątpienia, kraj należy do jednych z najpiękniejszych w Azji, a także jest dobrze przygotowany do obsługi turystów. Na całym, bardzo długim wybrzeżu, a także na niezliczonych wyspach można znaleźć mnóstwo luksusowych kurortów, gdzie da się wypocząć na prawdę dobrze. Wiele polskich firm ma w swojej ofercie wycieczki do takich właśnie, malowniczo położonych miejsc. Godna uwagi jest na przykład oferta biura podróży Ex Oriente Lux.

Nie trzeba jednak spędzać całego czasu na plaży. Dla osób preferujących aktywne spędzanie czasu organizowane są na przykład kursy nurkowania. Wrażenia z pływania w pobliżu pięknych tajskich plaż są wręcz niesamowite. Nic dziwnego, że ściągają tam nurkowie z praktycznie całego świata.

Tajlandia ma niezłą ofertę również dla fanów turystyki niezorganizowanej, na przykład dla podróżników przemierzających egzotyczne kraje z plecakami. Bardzo łatwo znaleźć tani hostel w atrakcyjnie położonym miejscu.

Na uwagę zasługują również lokalne ceny. Są one bardzo niskie w porównaniu do tego, czego doświadczamy w Polsce na co dzień. Także poziom bezpieczeństwa należy do jednych z najwyższych w regionie. Nie ma się więc czego obawiać nawet podczas samotnej podroży.

Warto wspomnieć również o niezwykłej gościnności mieszkańców. To wszystko wzięte razem sprawia, że wycieczka do Tajlandii to prosty przepis na niezwykle udane wakacje.

W obiektywie

wycieczki

wakacje

urlop