"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Niezależnie od pory roku, wieku i płci, każdy Polak, chociaż raz w swoim życiu powinien zobaczyć piękne miasto, jakim jest Zakopane.

Jest to dość duże miasto, położone na samym południu Polski, uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków polskiej kultury folklorystycznej. Góralskie miejscowości to bowiem przede wszystkim muzyka, stroje, malowniczość architektonicznych drewnianych wzorów i niepowtarzalne zapachy góralskich potraw.

Mówi się, że w żadnym innym mieście, bigos nie smakuje jak tutaj. Zdaje się, że właśnie z tych powodów, noclegi w Zakopanem cieszą się niesłabnącą popularnością przez cały rok. Ogłoszenia dotyczące wynajmu noclegów znajdują się już nie tylko w gazetach, ale także na licznych stronach w wirtualnej sieci i innych miejscach.

Warto jednak pamiętać, że z powodu, iż miasto to jest w sezonie bardzo oblegane, dość trudno odnaleźć przed samym okresem urlopowym wolne pokoje. Osoby przewidujące, zdeterminowane do spędzenia swojego wypoczynku właśnie w tym mieście, o wiele wcześniej rezerwując noclegi, czasami nawet kilka miesięcy przed faktycznym przyjazdem do górskiego miasta. Powinno się jednak pamiętać, że w miastach takich, jak Zakopane wszystko jest o wiele droższe, niż gdybyśmy zdecydowali się na robienie zakupów na przedmieściach, dlatego ceny wynajmowanych pokoi czy lokali zależą w dużej mierze od położenia.

Chcąc zaoszczędzić nieco na zakwaterowaniu, powinniśmy koniecznie unikać takich lokalizacji, jak Zakopane centrum, ponieważ to właśnie tutaj ceny wynajmu są najwyższe. Niewątpliwie, w parze z wysokimi cenami noclegów, restauracje położone bliżej centrum, liczą sobie o wiele wyższe ceny za lokalne potrawy, niż w jakimkolwiek innym miejscu.

Czasami, o wiele rozsądniej byłoby zrobić sobie dłuższy spacer, by nieco zaoszczędzić- tak przemyślana inwestycja powinna pozwolić turyście spędzić w Zakopanem np. kilka dni więcej. Czasem niepotrzebne są apartamenty, ponieważ prawdziwy wielbiciel górskich szczytów byłby w stanie zadowolić się nawet namiotem pod gołym niebem.

Dla tych jednak, którzy wolą miły nocleg w zaciszu góralskiej drewnianej chaty mamy coś specjalnego - noclegi w apartamentach Tatrzańskie Turnie. Szczegóły pod adresem www.tatrzanskie-turnie.pl.

W obiektywie

turystyka

wakacje

urlop

apartamenty

noclegi