"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

jastrzębia góra

Miło spędzony urlop

Ze względu na to, ze jesteśmy bardzo pracowitym narodem, musimy myśleć dużo o odpoczynku, który jest bardzo ważny dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Każdy lekarz zaleca, dużą ilość snu, drzemek i odpoczynku. Niestety nie każdy Polak, może sobie na to pozwolić. Nie jeden z nas pracuje na dwa etaty i jeszcze dodatkowo musi zająć się domem i czasem dziećmi. Okres wakacyjny jest najlepszym momentem na to, Wejdź

Miło spędzony urlop

Miło spędzony urlop Wejdź