"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Krótki odpoczynek, długi weekend czy tygodniowe wakacje - bez względu na to, na co możemy sobie pozwolić, polskie góry są miejscem idealnym, w którym możemy zregenerować siły, poobcować z naturą i naładować się pozytywną energią.

Wiele turystycznych miejscowości, takich jak chociażby Szczyrk, oferuje ponadto wiele regionalnych atrakcji, dzięki którym ani miłośnicy biernego, ani aktywnego wypoczynku, nie będą się nudzić. Jak jednak wybrać odpowiedni nocleg?

Przede wszystkim należy określić, co nas interesuje - apartamenty, w których będziemy mogli zaznać odrobiny luksusu, tanie noclegi w pensjonacie, czy może gospodarstwo agroturystyczne, w którym zaznamy trochę wiejskiego życia? Bez względu na to powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację budynku - czy chcemy spędzić czas z dala od ludzi, w otoczeniu lasów i gór, nieco bliżej centrum miejscowości, gdzie będziemy mogli korzystać z uroków miejscowej karczmy i regionalnych atrakcji, czy też tuż obok wyciągu narciarskiego lub przy starcie tras turystycznych?

Dość istotne będą też dodatkowe usługi oferowane przez nas ośrodek - czy będziemy mogli skorzystać z wypożyczalni rowerów, albo czy gospodarze mają możliwość zorganizowania góralskiego kuligu z ogniskiem? Dla niektórych osób ważne będzie też to, czy pensjonat jest dostosowany do potrzeb rodzin z dzieckiem lub czy dopuszcza możliwość przebywania w nim psów bądź innych domowych zwierząt. Zazwyczaj wszystkie te informacje znaleźć można na stronach internetowych lub też na portalach Punktu Informacji Turystycznej danego regionu, które promują często nawet te mniejsze ośrodki. Jeżeli nie możemy znaleźć jakiejś informacji, zadzwońmy i zapytajmy, aby później uniknąć rozczarowań.

Często warto też przejrzeć opinie na forach internetowych, z których poznać możemy prawdziwe oblicze wielu pensjonatów, ośrodków i gospodarstw. W dzisiejszych czasach znalezienie dobrego noclegu w Szczyrku, spełniającego wszystkie wymagania, jest bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić na to chwilę, po czym można cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem.

W obiektywie

turystyka

podróże

wyprawy

szczyrk

nocleg