"Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta."

W muzeum można kupić kubki z tyskimi mozaikami i widokiem kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (z archiwalnej pocztówki z ok. 1910r.) Cena: 15 zł. Ponadto do nabycia kartki świąteczne z pracami laureatów konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2010 roku. Cena: 1 zł.

12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dr Ireneuszem Botorem, wykładowcą Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, które zainauguruje noworoczny cykl spotkań w ramach Popołudnia Czwartkowego. Zapraszamy na prelekcję Szopki, betlejemki, stajenki. Cechy stylistyczne śląskich szopek domowych. Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem zdjęć. Wstęp wolny.

Białe szaleństwo zdaje się dopadać coraz większą ilość naszych rodaków.

Nauka jazdy na nartach co prawda bywa żmudna, ale kiedy już tą sztukę opanujemy, to trudno jest zrezygnować z porządnego wyjazdu na stok. Wielu polaków zastanawia się, gdzie pojechać na narty, niektórzy mylnie sądzą, że tylko szwajcarskie Alpy albo miejsca do nich podobne są w stanie zagwarantować najwyższy poziom zimowej rozrywki, ale jest to błędne myślenie.

Również nasze, polskie góry oferują wspaniałe możliwości, jeżeli chodzi o jazdę na nartach. W tej kategorii od wielu lat dosłownie bezkonkurencyjne są Beskidy Śląskie, które gwarantują narciarzom nie tylko niskie ceny, ale również najwyższą jakość stoków. Na dzień dzisiejszy stoki w Beskidach Śląskich są bezpieczne i odpowiednio naśnieżone a komfort jazdy dorównuje najlepszym kurortom.

Nie gorzej sprawa ma się w Wiśle. Wisła niezwykle popularna stała się przede wszystkim za sprawą jej najsławniejszego mieszkańca - Adama Małysza. To on ustanowił w Polsce prawdziwy kult nart i sprawił, że ogromna liczba ludzi zwróciła uwagę na zalety białego szaleństwa. Wisła to nie tylko przyjemna miejscowość wypoczynkowa, ale również doskonałe miejsce na wyjazd na narty dla całej rodziny. Bliskość stoków oraz miejsc rekreacyjnych sprawia, że miejscowość ta bije w ostatnich latach wszelkie rekordy popularności.

Jeżeli więc zastanawiasz się gdzie jechać na narty, nie szukaj daleko. Stare przysłowie mówi, że: "cudze chwalicie, swego nie znacie" i jest w tym wiele prawdy. A  Beskidy Śląskie i  Wisła to wręcz idealne miejsca na zimowy urlop, ale nie tylko. Również latem przyciągają one rzesze zadowolonych turystów i zdaje się, że są to miejsca uniwersalne, do których wraca się, jeżeli choć raz się je odwiedzi. Poznaj uroki polskich gór i udowodnij, że w Polsce można szusować tak samo dobrze, jak w Alpach czy Kordylierach. Nasze góry mają ogromny potencjał i warto go wykorzystywać.

W obiektywie

wycieczki

wakacje

urlop